uk
Елізабет Колберт

Шосте вимирання: неприродна історія

Сообщить о появлении
Загрузите файл EPUB или FB2 на Букмейт — и начинайте читать книгу бесплатно. Как загрузить книгу?
  • Алёна Хаджицитирует15 дней назад
    у 50–60-х роках минулого століття для тестів на вагітність. (Самиці ксенопуса після впорскування в них сечі вагітної жінки відкладають яйця протягом декількох годин).
  • Алёна Хаджицитирует21 день назад
    звичайні часи — в даному випадку йдеться про цілу геологічну епоху — вимирання відбувається дуже рідко, набагато рідше, ніж навіть утворення видів, і його темп називають швидкістю фонового вимирання17.
  • Алёна Хаджицитирует21 день назад
    Тривала історія їхньої еволюції означає, що навіть ті групи земноводних, які з людської точки зору здаються подібними, за генетичними ознаками можуть бути такими само несхожими одна на одну, як, скажімо, кажани й коні.
  • Алена Хорошиловацитирует6 лет назад
    Немає жодних підстав вважати, що тепліший світ буде менш різноманітним; навпаки, кілька можливих пояснень «широтного градієнта розмаїття» припускають, що в довготривалій перспективі, в умовах глобального потепління, світ живих організмів буде різноманітнішим. У короткочасній — за будь-якого часового масштабу стосовно людства картина може бути різною.
  • Алена Хорошиловацитирует6 лет назад
    Тим часом, протягом двох з половиною мільйонів років не мали жодної переваги види, здатні впоратися з надмірним теплом, оскільки температури ніколи не були набагато вищими, ніж зараз. Між злетами й падіннями плейстоцену ми перебуваємо на гребені піднесення.
  • Алена Хорошиловацитирует6 лет назад
    Протягом більшої частини плейстоцену температури були значно нижчими, ніж зараз — таким є ритм орбітального циклу, за яким льодовикові періоди тривають набагато довше, ніж міжльодовикові — тож винагороду від еволюції отримували види, здатні виживати в умовах тривалої зими.
  • Міша Федоренкоцитирует7 лет назад
    у 2016 році. Антропоцен визнано новою епохою, і кожен підручник геології у світі можна вважати застарілим.
  • Алена Хорошиловацитирует7 лет назад
    Якщо половину луків знищити — перетворити на сільгоспугіддя або торговельні центри, то можемо розрахувати, використовуючи відношення «кількість видів — площа», частку зниклих видів птахів (або жуків чи змій). Дуже приблизна відповідь — 10 %. (Знову ж таки, важливо пам’ятати, що відношення не є лінійним).
  • Алена Хорошиловацитирует7 лет назад
    Відношення «кількість видів — площа» є ключовим для аналізу причин вимирання.
  • Алена Хорошиловацитирует7 лет назад
    S = сАz, де S — кількість видів, А — площа зони, а с і z — сталі, які варіюють залежно від регіону й таксономічного аналізу групи
fb2epub
Перетащите файлы сюда, не более 5 за один раз