uk

Віктор Франкл

Віктор Еміль Франкль — австрійський психіатр, психотерапевт і філософ єврейського походження, творець так званої Третьої Віденської Школи психотерапії.

В основній праці «Людина у пошуках сенсу», що була вперше опублікована у 1946, викладений його екстремальний досвід виживання в концентраційному таборі. Цей досвід став філософсько-емпіричною основою для створення нового методу екзистенціальної психотерапії — логотерапії.

Згідно з логотерапією, рушійною силою людської поведінки є прагнення знайти та реалізувати наявний у зовнішньому світі сенс життя. Одною з ключових саме людських властивостей є воля до сенсу. Пригноблення цієї потреби, яку Франкль називав екзистенціальною фрустрацією, є частою причиною психічних та невротичних розладів особистості — ноогенних розладів. Логотерапія покликана допомагати людині зробити життя — своє минуле, сьогодення, майбутнє — більш осмисленим, тим самим позбавити його від неврозу, який часто породжується відчуттям нісенітниці.
годы жизни: 26 марта 1905 2 сентября 1997

Цитаты

Ann Salatsynskaцитируетв прошлом году
Що більше людина забуває про себе, віддаючись виконанню справи чи коханню до іншої людини, то більш людською вона стає і тим повніше реалізує себе.
Довбушцитируетв прошлом году
важливо не те, чого ми очікуємо від життя, а те, що життя очікує від нас. Ми мусили перестати розпитувати про сенс життя, а натомість думати про себе як про людей, яким життя ставить виклики — щоденно й щогодинно.
b9396501456цитируетв прошлом году
Щастя приходить неочікувано, і те саме стосується успіху.

Впечатления

isydoruk68535делится впечатлениемв прошлом году
👍Worth reading

Чудова глибока книга

  • недоступно
  • peace of mindделится впечатлением4 месяца назад
    🔮Hidden Depths
    💡Learnt A Lot
    🎯Worthwhile

    читаючи цю книгу я почала усвідомлювати свій справжній сенс як людини, що можу керувати своїм життям сама, не зважаючи на думки інших.

  • недоступно
  • Diana Yatsenkoделится впечатлением4 месяца назад
    💡Learnt A Lot
    🎯Worthwhile

    Ця книга виявилася для мене досить складною. Термінологія в другій її частині може дещо затримати темп читання для тих, хто не так часто цікавиться психологією. Та найскладнішим став сам опис "виживання" у таборах. Це перша книга, яку я прочитала з подібною темою. Часто ледве могла стримати сльози.
    Сама ж книга більше підходить саме тим людям, які потрапили у складну життєву ситуацію, і для яких питання "для чого я взагалі живу" повстало надто гостро. Для мене, як для особи, яка ще шукає себе і не зациклюється лише на сенсі існування, книга просто виявилася цікавою.

  • недоступно
  • fb2epub
    Перетащите файлы сюда, не более 5 за один раз