bookmate game
uk
Books
Сун-Цзи

Мистецтво війни

«Закони війни учителя Суня» (Так буквально перекладається всесвітновідоме «Мистецтво війни») — це стародавній (йому понад 2500 років!) китайський трактат, авторство якого приписується генералу й стратегу Сунь Цзи, що жив наприкінці періоду Чуньцю або ж на початку періоду Чжаньго. Не треба думати, що цей текст — лише відголосок сивої давнини, цікавої лише історикам. Натомість його і сьогодні вивчають, наприклад, в армії США, на філософських та політологічних студіях провідних університетів світу. Сунь Цзи вважав війну необхідним злом. Війну бажано вести швидко щоб уникнути економічних втрат та поступово зростаючого внутрішнього супротиву (опозиції знаті та невдоволення населення), або ж вести її на території супротивника задля використання його, а не власних ресурсів. Він вважав, що стратегія — це не є планування в сенсі роботи по розробленому списку завдань, але скоріше, що це вимагає швидкої та адекватної реакції на умови, які змінюються. Отже, цей трактат — не стільки про військові дії, скільки про організацію мислення і мас людей.
51 бумажная страница
Издательство
Strelbytskyy Multimedia Publishing
Уже прочитали? Что скажете?
👍👎

Впечатления

  • Артем Горбельделится впечатлением10 месяцев назад
    👎Give This a Miss
    💤Borrrriiinnng!

    Дуже очевидні і абстрактні поради. «Бий у найслабші місця», «Нападати зі схилів легше» і тд

  • Слава Мацакделится впечатлением21 день назад
    👍Worth reading

  • Taras Musiienkoделится впечатлениемв прошлом месяце
    👍Worth reading

Цитаты

  • Дарина Савончукцитирует7 месяцев назад
    Війна — це шлях обману. Коли можеш — вдавай, що не можеш; використовуєш — вдавай, що не використовуєш; коли ти близько, вдавай, що далеко; коли ти далеко вдавай, що близько. Того, хто жадібний — спокуси вигодою; того, у кого справи в безладі — захопи; з тим, хто повністю підготувався, будь на сторожі; від сильного ухились; запального виведи з себе; з зарозумілим поводься так, щоб його гордість збільшилася; того, хто відпочиває — стоми; тих, хто дружний — розділи; тих, хто не готовий — атакуй, нападаючи звідки не чекають. Такий полководець повинен перемогти, але не можна заздалегідь передбачити, який із цих способів, йому доведеться застосувати.
  • b8582541102цитирует2 года назад
    Володіти ситуацією — це означає вміти використовувати будь-які обставини, що склалися, собі на користь.
  • Артём Бурдыкинцитируетв прошлом месяце
    не сподівайся на те, що противник не прийде, а покладайся на те, чим його зустрінеш; не сподівайся на те, що він не буде атакувати, а покладайся, на те, щоб повністю убезпечити себе від його атак.

На полках

fb2epub
Перетащите файлы сюда, не более 5 за один раз