bookmate game
uk
Books
Зігмунд Фройд

Психологія спільнот і аналіз людського «Я»

  • katashiцитирует9 месяцев назад
    Отже, психологія спільнот досліджує окрему людину як члена племені, народу, касти, суспільного стану, інституції чи як складову одиницю людського натовпу, що зорганізувався в спільноту у певний час і для певної мети.
  • Mychaylo Dyachokцитирует3 года назад
    Я цитую слова Лебона. Він пише: «Найдивовижніший той факт, котрий спостерігали в одухотвореному натовпі (psychologische Masse), був такий: якими б не були індивіди, з яких він складається, яким би не був їхній спосіб життя, справи, їхній характер чи розум, самого їхнього перетворення на натовп достатньо для того, щоб у них виник різновид колективної свідомості, що примушує їх відчувати, думати й чинити зовсім інакше, ніж думав, чинив і відчував би кожен з них окремо.
  • Карина Демчикцитирует2 месяца назад
    Отже, зникнення свідомої особистості, переважання особистості несвідомої, однаковий напрямок почуттів та ідей, визначений навіюванням, і прагнення перетворити негайно в дію навіяні ідеї — ось головні риси, що характеризують індивіда у натовпі. Він вже припиняє бути самим собою й перетворюється на автомат, у котрого відсутня власна воля».
  • Карина Демчикцитирует2 месяца назад
    ка поведінка, проте, суперечить людській природі, тому людина здатна на неї лише за умови, що вона є частинкою натовпу».
  • Карина Демчикцитирует2 месяца назад
    У натовпі всіляке почуття, будь-яка дія заразна, та ще й такою мірою, що індивід дуже легко кладе свої особисті інтереси в жертву інтересу колективному
  • Карина Демчикцитирует2 месяца назад
    ядром так званої совісті є «соціальний страх».
  • Виталий Демьянчукцитирует2 месяца назад
    Спільнота негайно переходить до найбільш крайніх дій; висловлена підозра перетворюється у неї зразу ж на беззаперечну істину, зародок антипатії — на дику ненависть.
  • Виталий Демьянчукцитирует2 месяца назад
    У натовпі всіляке почуття, будь-яка дія заразна, та ще й такою мірою, що індивід дуже легко кладе свої особисті інтереси в жертву інтересу колективному.
  • Виталий Демьянчукцитирует2 месяца назад
    Відчуття відповідальності, яке завжди стримує окремих індивідів, цілковито зникає у натовпі».
  • Виталий Демьянчукцитирует2 месяца назад
    Свідоме життя розуму є лише дуже невеликою частиною порівняно з його несвідомим життям. Найтонший аналітик, найуважніший спостерігач у змозі помітити лише дуже невелику кількість несвідомих рушіїв, котрі ним керують. Наші свідомі вчинки беруть початок із субстрату несвідомого, що створюється переважно під впливом спадковості.
fb2epub
Перетащите файлы сюда, не более 5 за один раз