uk
Books
Еріх Фромм

Втеча від свободи

Еріх Фромм — видатний німецький філософ і психоаналітик, один із засновників неофройдизму, автор книжки «Мистецтво любові" та ще низки праць, які вважаються класичними у психології. Основоположник психоаналізу Зиґмунд Фройд говорив: «Більшість людей насправді не хочуть свободи, тому що вона передбачає відповідальність, а відповідальність лякає людей». Може, тому втеча від свободи цілком прийнятна для більшості? Еріх Фромм розкриває перед читачем саму суть свободи, чим вона є для сучасної особистості. Чи існує зв’язок між авторитарними режимами та втечею від свободи? Як пояснити той факт, що деякі люди добровільно відмовляються від незалежності, віддаючи перевагу рабству й обираючи конформізм? Чому свобода може спричиняти почуття самотності, страху та безсилля? І чи справді свобода має дві форми — хорошу й погану? Еріх Фромм розглядає феномен свободи і відповідає на ці одвічні питання. Думка, викладена в цій праці, заслуговує на увагу всіх, хто цікавиться людиною та її майбутнім.
320 бумажных страниц
Дата публикации оригинала
2020
Год выхода издания
2020
Издательство
Glagoslav Distribution
Переводчик
Максим Яковлев
Уже прочитали? Что скажете?
👍👎

Впечатления

  • Олена Чепусоваделится впечатлением3 месяца назад
    👍Worth reading
    🚀Unputdownable

    Прочитала на одному подиху

  • mrivanchaikaделится впечатлением3 года назад
    👍Worth reading

  • Oleg Maslovделится впечатлением4 года назад
    💡Learnt A Lot
    💤Borrrriiinnng!

Цитаты

  • mrivanchaikaцитирует3 года назад
    При цьому ми забуваємо, що хоч свобода слова і є визначною перемогою над старими обмеженнями, сучасна людина перебуває в такому стані, що більшість із того, що «вона» думає і висловлює — це те, що думає і говорить решта людей, бо індивід не набув здатності мислити оригінально — тобто думати самому й за себе, адже тільки це надає сенсу вимозі не заважати їй висловлювати власні думки.
  • Dana Hцитирует2 года назад
    «Совість» — це наглядач, приставлений до людини нею самою. Совість змушує її діяти відповідно до бажань і цілей, які людина вважає власними, тимчасом як насправді вони є інтеріоризацією зовнішніх соціальних вимог. Совість поганяє її батогом грубо й жорстоко, забороняючи людині радість і щастя, перетворюючи її життя на спокутування якогось таємничого гріха
  • Vitalii Fedynaцитирует4 года назад
    ми нічого так не соромимося, як відмови від себе, а найвищу гордість, найбільше щастя відчуваємо тоді, коли думаємо, говоримо й відчуваємо справді самостійно.

На полках

fb2epub
Перетащите файлы сюда, не более 5 за один раз